Kuszenie świętego Antoniego
Kuszenie świętego Antoniego
Kuszenie świętego Antoniego

Kuszenie świętego Antoniego

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
69,00 zł
Brutto

 

"Kuszenie świętego Antoniego" jest obrazem autorstwa słynnego hiszpańskiego surrealisty, Salvadora Dali, datowanym na 1946 rok.
W tym przedstawieniu kuszenie przychodzi do świętego pod postacią w ciele konia (często interpretowanego jako symbol siły, zmysłowości) i kroczących za nim słoni: pierwszy trzyma na swoim grzbiecie złoty kielich z nagą, kuszącą kobietą; drugi obelisk inspirowany tym Berniniego, który stoi w Rzymie na Piazza della Minerva; następne dwa dźwigają konstrukcje budowlane z Wenecji w stylu Palladia; ostatni słoń, znajdujący się najdalej w tle, ma na grzbiecie wysoką wieżę (może Babel?), zaś z chmur wyłania się parę fragmentów pałacu Escorial, symbolu doczesnego i duchowego porządku.
Antoni, umieszczony w lewym dolnym rogu, został przedstawiony w całej swej ludzkiej niemocy. Święty pustelnik odnajduje jednak moc w Krzyżu, skąd czerpie siłę, by oprzeć się pokusom.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.