Ostatnia Wieczerza
Ostatnia Wieczerza
Ostatnia Wieczerza

Ostatnia Wieczerza

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
49,00 zł
Brutto

 

Jedno z najsłynniejszych dzieł malarstwa światowego, a z pewnością przez niektórych traktowane jako najbardziej tajemnicze, czyli "Ostatnia wieczerza" Leonarda da Vinci. Fresk, powstały w latach 1495-98, jako malowidło do refektarza klasztoru dominikanów Santa Maria Delle Grazie w Mediolanie, wzorowany jest na Ewangelii świętego Jana.
Leonardo oddał moment wielkiego zdziwienia Dwunastu w momencie, kiedy Jezus oświadczył, że jeden z nich Go zdradzi. Budzi podziw niezwykle przemyślana kompozycja obrazu, której centrum stanowi postać Chrystusa Pana, zaś Apostołowie zgrupowani są harmonijnie po trzech, przy obu bokach stołu.
Niestety, ze względu na modyfikacje, których dokonywał sam Leonardo w technice fresku (co obniżyło jego trwałość), czynniki środowiskowe oraz celowe zniszczenia, "Ostatnia Wieczerza" została zachowana w oryginale jedynie w małych fragmentach. To, z czym mamy do czynienia dziś, jest w dużej mierze wynikiem mrówczej pracy konserwatorów.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.