Madonna Aldobrandini
Madonna Aldobrandini
Madonna Aldobrandini

Madonna Aldobrandini

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
49,00 zł
Brutto

 

"Madonnę Aldobrandini", jeden z wielu niewielkoformatowych wizerunków Maryi, powstałych w czasie pobytu Rafaela w Rzymie, uznaje się za dzieło, które artysta stworzył niejako w "międzyczasie" wykonywania prac nad freskami w Pałacu Watykańskim. Obraz datowany jest na ok. 1510 rok.
Przedstawiona scena dzieje się w komnacie, której okno wychodzi na typowy rzymski, podmiejski krajobraz. Ciemny filar wydobywa jasność twarzy Matki Bożej, siedzącej na ławce i trzymającej małego Jezusa, który dostaje od świętego Jana kwiatek - goździk, symbol przyszłej Męki.
"Madonna Aldobrandini", zwana również "Madonną Gravagh" od nazwisk kolekcjonerów, w czyich posiadaniu się znajdowała, jest wysoce ceniona przez historyków sztuki ze względu na subtelne piękno tego wizerunku.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.