Madonna Terranuova
Madonna Terranuova
Madonna Terranuova

Madonna Terranuova

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
59,00 zł
Brutto

 

Madonna Terranuova

Koło, kształt uznawany od starożytności za idealny, był nie mniej popularny w epoce odrodzenia jako symbol harmonii wszechświata. Rafael wykorzystał formę tonda (wł. tondo - okrągły) do stworzenia kolejnego wizerunku Maryi z Dzieciątkiem, który nosi dziś tytuł: "Madonna Terranuova" od rodziny książąt Terranuova, długoletnich posiadaczy dzieła.
Widzimy małego Jezu sa na kolanach Matki Bożej wraz z małym Janem Chrzcicielem i trzecim świętym dzieckiem (niezidentyfikowanym). Trójkątna kompozycja, którą formują postacie, jest charakterystyczna dla dzieł tzw. wysokiego renesansu, czyli po prostu - renesansu w rozkwicie. Wstęga, która łączy Jana z Jezusem ma na sobie wypisane łacińskie słowo: AGNUS, "Baranek", co przywodzi widzowi na myśl Janowe słowa podczas Chrztu Chrystusa: "Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata".

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.