Święty Jerzy ze smokiem
Święty Jerzy ze smokiem
Święty Jerzy ze smokiem

Święty Jerzy ze smokiem

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
69,00 zł
Brutto

 

"Święty Jerzy ze smokiem" to obraz autorstwa mistrza włoskiego renesansu, Rafaela Santi, wykonany pomiędzy 1504 a 1506 rokiem we Florencji. Rafael dwukrotnie podjął się tego tematu, wcześniej w latach 1503-1505.
Historia opowiedziana przez Jakuba de Voragine w "Złotej Legendzie" donosi, że święty Jerzy, rodem z Kapadocji (dzisiejsza Turcja) jako żołnierz rzymski za czasów cesarza Dioklecjana (IV w.), miał uratować dziewiczą księżniczkę z królestwa Libii od straszliwego smoka-szatana, po czym całe królestwo wcześniej pogańskie miało nawrócić się na chrześcijaństwo.
Ciekawostkę stanowi fakt, że Jerzy na tym obrazie nosi na zbroi podwiązkę nawiązującą do najwyższego orderu brytyjskiego: "Wielce szlachetnego Orderu Podwiązki", którego jest patronem.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.