Święty Jan Chrzciciel na pustyni
Święty Jan Chrzciciel na pustyni
Święty Jan Chrzciciel na pustyni

Święty Jan Chrzciciel na pustyni

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
219,00 zł
Brutto

 

"Święty Jan Chrzciciel na pustyni" lub bardziej dokładnie "Święty Jan Chrzciciel na pustyni wskazujący na Chrystusowy Krzyż" to malowidło autorstwa Rafaela (lub jego uczniów), datowane na 1516 rok.
Malowidło zostało Rafaelowi zlecone przez kardynała de Boissy, zaś później przeszło przez ręce jego krewnego, Claude'a Gouffiera do Kolegiaty Saint-Maurice d'Oiron, skąd na obrazie zostały dodane odpowiednie znaki herbowe.
Rafael przedstawił Jana Chrzciciela jako praktycznie nagiego młodzieńca, z narzuconą na ciało skórą wielbłąda, co tradycyjnie stanowi jego atrybut. Kuzyn Pana Jezusa, wskazując na widoczny w oddali Krzyż, zdaje się mówić słowami z Proroctwa Izajasza: "Drogę dla Pana przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec naszemu Bogu!" (Iz 40,3, przekł. BT).

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.