Święta Rodzina w otoczeniu świętych
Święta Rodzina w otoczeniu świętych
Święta Rodzina w otoczeniu świętych

Święta Rodzina w otoczeniu świętych

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
99,00 zł
Brutto

 

Zdobne przedstawienie Świętej Rodziny autorstwa flamandzkiego mistrza doby baroku, Petera Paula Rubensa, datowane na ok. 1630 rok. To typ obrazu, ukazujący scenę mistyczną, zwany po włosku: "sacra conversazione", czyli "święta rozmowa", co nawiązuje do obcowania świętych.
Na malowidle rozpoznajemy następujące postacie: na piedestale Matka Boża z Dzieciątkiem i świętym Józefem za nimi, tuż obok Świętej Rodziny, z lewej strony śś. Piotr i Paweł (pierwszy dzierżący klucze, drugi miecz), z prawej zaś święty Jan Chrzciciel. Dzieciątko Jezus jest adorowane przez świętą identyfikowaną jako Klara, duchowa siostra Franciszka z Asyżu. Niżej zauważamy świętego Jerzego ze smokiem w trakcie rozmowy ze świętym Sebastianem, który ma strzały i łuk u stóp (symbol jego męczeństwa) oraz świętego Augustyna z płonącym sercem - symbolem Bożej miłości

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.