Madonna Litta
Madonna Litta
Madonna Litta

Madonna Litta

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
99,00 zł
Brutto

 

Wizerunek Madonny karmiącej z końcówki XV wieku, przypisywany Leonardowi da Vinci, choć fakt ten, wśród historyków sztuki, wzbudza pewne kontrowersje. Tym niemniej sam obraz został znaleziony w warsztacie Leonarda, ponadto zaś istnieje szkic głowy młodej kobiety niekwestionowanego autorstwa mistrza z Vinci w tej samej pozie, w której znajduje się głowa Madonny Litta.
Tytułowy przydomek Maryi pochodzi od nazwiska właścicieli kolekcji, w której znajdował się obraz, mediolańskiej rodziny kupieckiej Litta.
Ten śliczny obraz kryje w sobie parę symboli, które pozwalają na jego lepsze zrozumienie: błękit płaszcza Maryi wskazuje na Niebo, którego, wraz z Ziemią, Maryja jest Królową, zaś trzymany w lewej ręce przez Dzieciątko Jezus szczygieł oznacza zwyczajowo przyszłą Mękę Chrystusa.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.