Madonna Sykstyńska
Madonna Sykstyńska
Madonna Sykstyńska

Madonna Sykstyńska

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
69,00 zł
Brutto

 

Reprodukcja słynnego wizerunku Maryi, znanego jako Madonna Sykstyńska, autorstwa renesansowego mistrza Rafaela, datowanego na lata 1513-14. Obraz przeznaczony był do ołtarza w kościele San Sisto (pw. św. Sykstusa) w Piacenzy, w regionie Emilia Romagna, na zlecenie papieża Juliusza II. A zatem przydomek - "Sykstyńska" dotyczy świętego Sykstusa, który patronował rodzinie Della Rovere, której członkiem był Juliusz II.
Dzieło stanowi kompozycję piramidalną, (która wkrótce osiągnie punkt kulminacyjny w twórczości Rafaela w obrazie pt. "Przemienienie Pańskie"), przemyślaną, świadomie dążącą do efektu teatralności. Widz ma możliwość oglądania Niebios jakoby ze sceny, oddzielającej go od niej za pomocą baldachimu w kolorze głębokiej zieleni. Obraz ten określany jest przez typ, wyróżniony przez historyków sztuki, zwany "świętą rozmową", po włosku: "sacra conversazione", ponieważ Maryja z Dzieciątkiem otoczona jest świętymi. I tak, widzimy po lewej stronie obrazu klęczącego papieża, świętego Sykstusa wpatrzonego w Matkę Bożą, natomiast po prawej, rozpoznajemy świętą Barbarę (z jej atrybutem - wieżą), która z kolei spogląda na dwa, bodaj najsławniejsze w dziejach sztuki aniołki - tzw. putta.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.