Święta Rodzina z aniołami
Święta Rodzina z aniołami
Święta Rodzina z aniołami

Święta Rodzina z aniołami

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
69,00 zł
Brutto

 

Obraz holenderskiego mistrza doby baroku, Rembrandta, najwcześniej znany pod tytułem: "Święta Rodzina z aniołami"; datuje się go na 1645 rok.
To, co jako pierwsze rysuje się przed widzem, to sylwetki postaci wyłaniające się z ciemnego wnętrza. A zatem zauważa on w tle świętego Józefa w części warsztatowej izby, na pierwszym planie natomiast Maryję, siedzącą na niskim krześle z rozłożoną księgą i Dzieciątko Jezus w kołysce. Matkę Bożą, jak i małego Jezusa oświetla światło nieziemskiego pochodzenia  - to anioły, widniejące w lewym górnym rogu oświetlają Ich sylwetki.
Rembrandt przedstawił Świętą Rodzinę jako typową rodzinę w Amsterdamie jego czasów. Ubrania i sprzęty oddają warunki, w jakich młode, raczej ubogie małżeństwa z malutkim dzieckiem mogły żyć w rzeczywistości, w której tworzył swoje dzieło artysta.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.