Ukrzyżowanie (Corpus Hypercubus)
Ukrzyżowanie (Corpus Hypercubus)
Ukrzyżowanie (Corpus Hypercubus)

Ukrzyżowanie (Corpus Hypercubus)

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
129,00 zł
Brutto

 

Reprodukcja obrazu hiszpańskiego surrealisty, Salvadora Dali z 1954 roku, znanego pod tytułami: "Ukrzyżowanie" i "Corpus Hypercubus".
"Metafizyczny, transcendentalny kubizm" - tak określał swój obraz Dali, mówiąc o nim jeszcze: "Opiera się [obraz] w całości na «Traktacie o formie sześciennej» Juana de Herrery, architekta nadwornego króla Filipa II, budowniczego pałacu Escorial (...)".
To oszałamiające dzieło skutecznie łączy elementy tzw. "atomowego mistycyzmu" Dalego z jego powrotem do katolickiego dziedzictwa w tamtym czasie. Na obrazie Dali przedstawia nam wizję Ukrzyżowania w epoce współczesnej nauki. Uzupełnia tym samym swoją pracę nad tematem Ukrzyżowania Chrystusa, którą rozpoczął przy "Chrystusie świętego Jana od Krzyża". W samym krzyżu, figurze złożonej z sześcianów, artysta snuje teoretyczną refleksję nad czterowymiarowym światem. Fascynacja matematyką była u Dalego połączona wraz z jego powrotem do wiary katolickiej w późniejszym życiem. Obraz "Corpus Hypercubus" może stanowić dobry powód do zastanowienia się, że te dwa, tak często oddzielane od siebie światy: wiary i nauki, mogą współistnieć, uzupełniać się, a z pomocą im może przyjść nic innego, jak sztuka właśnie!

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.