Chrystus świętego Jana od Krzyża
Chrystus świętego Jana od Krzyża
Chrystus świętego Jana od Krzyża

Chrystus świętego Jana od Krzyża

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
179,00 zł
Brutto

 

"Chrystus świętego Jana od Krzyża" został namalowany przez hiszpańskiego surrealistę, Salvadora Dali, w 1951 roku, w czasie, w którym odchodził od silnej postawy antyreligijnej na rzecz katolicyzmu.
Obraz jest częściowo zainspirowany rysunkiem, który Dali miał okazję zobaczyć na własne oczy. Był to szkic Jana od Krzyża, żyjącego w XVI wieku hiszpańskiego karmelity, mistyka, Doktora Kościoła.
Artysta za sprawą swego płótna sprawił, że widzimy Jezusa Ukrzyżowanego zupełnie z góry, tak jakby patrzył On na dywan z chmur i ziemię nisko pod Nim się znajdujące. Jest to w istocie niebiańska perspektywa, właściwie taka sama, którą ma Bóg Ojciec - Dali świetnie odzwierciedlił jedność Myśli, która istnieje w Trójcy Świętej, zgodnie ze słowami Jezusa: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy".
Zdaje się, że ten kontrowersyjny, surrealistyczny malarz doskonale rozumiał też sens Ewangelii Janowej, w której podkreślany był fakt, że Jezus Chrystus jest Panem własnej woli. Dzięki temu obrazowi być może łatwiej jest zrozumieć, że chociaż był bez grzechu i jest Bogiem, Chrystus poszedł na śmierć, bo tak chciał - aż tak ukochał grzesznego człowieka. Zgodnie ze słowami świętej Katarzyny Sieneńskiej: "Gwoździe nie wystarczyłyby do utrzymania Boga Człowieka, przybitego do Krzyża, gdyby Go nie przytwierdziła do niego miłość."

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.