Powrót syna marnotrawnego
Powrót syna marnotrawnego
Powrót syna marnotrawnego

Powrót syna marnotrawnego

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego lub włożony do ramy drewnianej w 4 proponowanych wzorach z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Gotowy do powieszenia.

Rozmiar
Oprawa
  • Bez oprawy
  • Rama złota
  • Rama czarna
  • Rama srebrna
  • Rama biała
99,00 zł
Brutto

 

Ostatnie malarskie słowo wypowiedział Rembrandt w tym właśnie, monumentalnym obrazie: "Powrót Syna Marnotrawnego" z 1669 roku, roku jego śmierci. Artysta, a zarazem (wedle przekazów biograficznych) człowiek głęboko wierzący, w tym malowidle interpretuje chrześcijańską ideę Miłości Miłosiernej. Czyni to z niezwykłą dokładnością, tak jakby dzieło, wybór tematu i sposobu wykonania stanowiło jego duchowy i artystyczny testament.
Główna grupa złożona z Ojca i Syna marnotrawnego jest silnie wyeksponowana za sprawą światła padającego z niewiadomego nam miejsca. Widz jest pewien, że patrząc na malowidło, uczestniczy w wielkim wydarzeniu. Rozgrywa się tu bowiem dramat Bożego Miłosierdzia, w którym uczestniczy słaby, grzeszny człowiek i wszechmocny, dobry Bóg, który wychodzi do Niego z otwartymi ramionami.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona używa cookies zgodnie z obowiązujacymi zasadami Unii Europejskiej.